19.5.2022

Líbeznická škola je spolupořadatelem Veletrhu vzdělávání a volnočasových aktivit, který se bude konat poslední květnovou sobotu 28.5. od 14 hod v hale Na Chrupavce.Vedle představení aktivit základní školy i základní umělecké školy a dalších více než 25 místních spolků a volnočasových aktivit, které bude probíhat v hlavním sále, jsou na programu dvě přednášky ve Skautské klubovně.

18.5.2022

Tým mladších žáků (3. ročník) obsadil v krajském kole fotbalového turnaje McDonald’s cupu krásné druhé místo. Celý turnaj byli naši reprezentanti ve hře o postup do finále. Rozhodl zápas se základní školou z Mladé Boleslavi, který chlapci i přes obětavý výkon prohráli. Kluci hráli pohledný kombinační fotbal, vstřelili spoustu gólů a celý den si společně s nehrajícím kapitánem Jakubem Najmonem užili. Děkujeme všem chlapcům, kteří se této soutěže (okresní, krajské kolo) zúčastnili, za příkladnou reprezentaci školy.

18.5.2022

Pro občany Ukrajiny přicházející do ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem je stanoven termín zápisu k povinné školní docházce na 1. 6. 2022 od 13:00 do 16:00 hodin. V tomto termínu je možné zapsat děti do 1. třídy. Žádosti v příloze.

17.5.2022

Na oblíbenou tradiční recitační soutěž Macharův Brandýs se do Brandýsa nad Labem vypravila silná skupina šikovných líbeznických recitátorů a slavila úspěchy. Ve svých kategoriích obsadili třetí místa Berta Šandová (4.F), Anthony Oudes (5.B) a Adéla Baumrukrová (8.A). Cenu Brandýského zámku získala Bára Šmorancová (9.C). Šimon Sokol (8.C), Vít Kroupa (6.A) a Vojta Kužma (6.B) obdrželi Zvláštní cenu poroty. Gratulujeme!

6.5.2022

Zveřejňujeme seznam žáků, kteří byli pro školní rok 2022/2023 přijati k základnímu vzdělávní na Základní školu a Základní uměleckou školu Líbeznice. Seznam je v příloze této zprávy. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o přijetí za oznámené. Písemné rozhodnutí již
zákonným zástupců nebudeme zasílat v písemné podobě. V případě, že dítě k základnímu vzdělávání nenastoupí, je potřeba tuto skutečnost sdělit líbeznické škole co
nejdříve. Rozhodnutí o nepřijetí budou zaslána zákonnému zástupci dítěte v písemné podobě. Děkujeme všem kolegyním a kolegům, kteřé se na zápisu do prvních tříd podíleli.

28.4.2022

V rámci aktivit primární prevence navštívili líbeznickou školu zástupci Obecní policie Líbeznice spolu s kolegyní z Policie České republiky a připravili pro děti sedmých a osmých tříd poutavou formou preventivní program v oblasti drog a kriminality. Ve třídách vznikly skupiny vyšetřovatelů, kteří sledovali zajímavý a napínavý příběh a podíleli na jeho řešení. Na příběhu si ukázali, kam až může zajít drogová závislost i to, že z každé špatné situace je dobrá cesta ven. Děkujeme oběma policiím za velice zajímavou návštěvu školy a práci s dětmi a také naší paní medodičce primární prevence martě Dostálové za organizaci.

26.4.2022

Ve čtvrtek a v pátek k nám do školy zavítalo anglické divadlo Azyzah Theatre. Děti 4. - 8. ročníků zhlédly představení tří různých úrovní. Děti se dobře bavily a zároveň si mohly ověřit, že znalosti angličtiny nabyté ve škole se dají využít i jinde. Děkujeme paní učitelce Viere Gichselové za organizaci.

19.4.2022

Základní umělecká škola je s námi v Líbeznicích už 10 let. Takové hezké kulaté výročí se sluší oslavit, chystáme koncerty i výstavy a přípravili jsme i něco na památku. Kolekci triček s motivy očí, které namalovali žáci ZUŠ na zeď v Areálu zdraví. Jsme rádi, že toto oblíbené a veřejně viditelné dílo může posloužit i v kontextu letošních oslav. Tak neváhejte a objednejte si tričko na pámátku deseti let líbeznické ZUŠky.

Kompletní nabídku a objednávkový formulář najdete na:

13.4.2022

Přejeme všem krásné a požehnané Velikonoce a radost z jejich prožití. Košíčky plné jara na fotografii vznikly na kroužku šikovných rukou. Přidáváme postup na jejich výrobu. Základem jsou ozdobená polystyrenová vajíčka, dřevěné postavičky kuřátek, zajíčků a ptáčků. Košíček vznikne uříznutím dna z PET lahví a na ouško je nutné použít jutový provázek spletený do copánku. Na závěr je třeba košíček naplnit umělou trávou a připravenými komponenty a ozdobit samolepkami s motivy jara.

12.4.2022

Celkem 211 dětských knížek a encyklopedií obohatilo na základě březnové výzvy k jejímu doplnění dětskou knihovničku v Neorondelu. Mnoho z nich i s originálním osobním věnováním. Nyní jsou už všechny tituly v knihovně zařazené a na principu „půjč si a vrať“ jsou svým čtenářům k dispozici. Všem dárcům děkujeme.