Žákovský parlament

Základní cíle parlamentu:

-          aktivní zapojení žáků do fungování vnitřního života školy, i na její vnější reprezentaci

-          rozvoj komunikace a spolupráce žáků z různých tříd mezi sebou i dospělými

Parlament tvoří starostové tříd z 2 . - 9.  ročníku a  praktických tříd zvolení na začátku školního roku. Starostové třídy jsou zvoleni na jeden  školní rok. V případě nepřítomnosti starosty třídy ve škole ho na schůzkách ŽP zastoupí  jeho zástupce.

Schůzky parlamentu probíhají minimálně 1 x za 3 měsíce  (zpravidla v počítačové učebně) vždy první pondělí v měsíci.

Třídní starosta se aktivně účastní  schůzek a práce parlamentu , hájí zájmy žáků své třídy . Informuje pravdivě své spolužáky ve třídě o záležitostech , které byly v  parlamentu projednány. Tlumočí dotazy a připomínky za svou třídu, vyhodnocuje proběhlé aktivity školy. Navrhuje řešení případných problémů ve  škole . Pokud se o některém problému hlasuje , rozhoduje naprostá většina hlasů přítomných zástupců tříd (každá třída má při tomto hlasování vždy pouze jeden hlas).

Třída

Zástupci tříd