Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 4. ročníku  a třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod. 

Rondelu jsou umístěny třídy: IV. A, V.A, V.B, V.C, V.D, V.E, V.F a přípravná třída a jedno oddělení školní družiny.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku a 20 oddělení školní družiny.

Název školyZákladní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školyMěšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitel školyPhDr. František Grunt
Zástupkyně řediteleIng. Pavla Zarembová, Ph.D.
Zástupkyně řediteleMgr. Iva Omachtová
Zástupce řediteleMgr. Martin Skalický
Zástupkyně ředitele pro ZUŠMgr. Iva Štrynclová
ICT KoordinátorJan Dadík
Zřizovatel školyObec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školyPříspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm
00875911

 

Novinky

18.6.2024

Je třeba být připraven i na nepříjemné situace, proto každý rok cvičíme evakuci školy při požárním poplachu. Dnes se evakuovaly všechny tři budovy, děti cvičení zvládly perfektně a evakuace trvala u každé budovy v rozmení 4-5 minut. Poděkování patří i všem vyučujícím a zejména členům požárních hlídek, kteří pravidelně procházejí školením, jak v případě požáru co nejlépe a nejefektivněji jednat.

31.5.2024

Celé dopoledne probíhá na naší škole dětský den pro žáky prvních až třetích tříd a pro třídy skupinové integrace. Program si pro své mladší spolužáky připravili žáci a žákyně devátých tříd. Na celkem 15 stanovištích děti plní různé zábavné disciplíny, za které dostavají barevná razítka do kartičky. Po splnění všech stanovišť je čeká překvapení. Děkujeme všem, dětem i vyučujícím, kteří se na přípravě podílejí.

Všem dětem přejeme krásný Den dětí, a ať je nejen dnešní den plný zábavy a radosti.

22.5.2024

Ve dnech 13. a 14. května se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje McDonald's cup konaného v Čelákovicích. První soutěžní den bojovalo o jedno postupové místo do krajského kola družstvo chlapců z pátého ročníku. Turnaj začali výborně. Vyhrávali jedno utkání za druhým, ovladli skupinu a do vyřazovacích bojů postupovali naši kluci z prvního místa. V osmifinále bohužel nestačili na svého soupeře a turnaj pro naše reprezentanty skončil. Následující den se na turnaj vypravil výběr chlapců ze třetího ročníku. Začátek turnaje kluci rozehráli opět na výbornou. I přes jedno zaváhání také ovládli skupinu a vyhlíželi soupeře do osmifinále. V osmifinále hráli se soupeřem vyrovnaný zápas a následně postoupili do čtvrtfinále. I zde se jednalo o vyrovnanou partii, kde rozhodovaly maličkosti. Dlouho kluci sahali po postupu. Nakonec padli v prodloužení a s turnajem se rozloučili. Rádi bychom poděkovali všem chlapcům za příkladnou reprezentaci naší školy. Po celý turnaj se snažili předvádět pěkný fotbal a bojovali vždy do poslední minuty.

22.5.2024

Tento týden vyrazila na další Erasmus+ expedici skupinka 16 dětí z naší školy - tentokrát k sousedům, do Bratislavy. Holky a kluci ze 7. a 8. tříd tráví týden v partnerské škole. Čeká je rozmanitý program, kde si budou moci vyzkoušet různé hodiny, aktivity, a poznat své vrstevníky. Komunikačním jazykem je tentokrát slovenština - pro mnohé již trošku cizí jazyk. Také paní učitelky mají možnost navštívit hodiny a sdílet inspiraci a zkušenosti se slovenskými kolegy. Zatím děti stihly navštívit školní parlament a seznámily se s různými projekty školy, včetně charitativních. Pak se už po hlavě vrhly do "ostrého" provozu. Sedmáci navštívili hodinu geografie a výtvarky, osmáci zvládli matematiku a výtvarku. Společně pak hodiny přírodopisu a vyzkoušeli si i výuku venku.

7.5.2024

Základní škola a Základní umělecká škoa Líbeznice vyzývá k podání nabídek na dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu na Dodávku sestav kovových šatních skříněk do ZŠ a ZUŠ Líbeznice, hlavní budova. Zadávací dokumentace a přílohy jsou v příloze této zprávy. Obrázek u této zprávy je ilustrativní. 

6.5.2024

1. Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kteří byli pro školní rok 2024/2025 přijati k základnímu vzdělávání na Základní školu a Základní uměleckou školu Líbeznice. Seznam je v příloze této zprávy. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o přijetí za oznámené. Písemné rozhodnutí se již zákonnému zástupci nezasílá. V případě, že dítě k základnímu vzdělávání nenastoupí, je potřeba tuto skutečnost sdělit líbeznické škole co nejdříve.

2.  Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kterým byl udělen odklad povinné školní docházky. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o odkladu za oznámené.

30.4.2024

Na začátku školního roku jsme se rozhodli, že by bylo dobré mít vlastní školní vlajku. Byla vyhlášena výtvarná soutěž pro všechny žáky o nejlepší návrh, ten byl vybrán a oceněn. Vítězný návrh jsme zaslali do vexilologické společnosti (zabývá se vědou o vlajkách), aby ho schválila, a zjistili jsme, že návrh porušuje mnoho vexilologických pravidel. Teprve druhý návrh (autora Ivana Yurashe z 9.D) po určitých úpravách prošel. Zde tedy můžete vidět oficiální vlajku naší školy, která poprvé zavlaje před hlavní budovou poslední den letošního školního roku.Její podoba vychází z podoby vlajky obce Líbeznice - čtyři pole v šachovnicově uspořádaných barvách bílé a světle modré, uprostřed žlutý

26.4.2024

Minulý týden uspořádala líbeznická škola v kavárně Žlutá karta vernisáž výstavy výtvarných prací žáků základních škol z okolí (ZŠ Hovorčovice, Odolena Voda, Panenské Břežany, Klecany, ZŠ Spektrum). Na vernisáži proběhl krátký kulturní program a obdrželi zde diplomy a ceny vítězové výtvarné soutěže Člověk bytost obdivuhodná.

26.4.2024

Ve středu před hlavní vchod líbeznické školy dorazil Fab Lab kamion. Technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit, a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů. Naši žáci si tak mohli vyzkoušet například práci s laserovou řezačkou, 3D tiskárnou nebo pronikli do tajů elektromobility. Více informací o kamionu zde: www.fablabbrno.cz Děkujeme MAP Brandýsko za zajištění.

5.4.2024

I tento rok se líbeznická škola zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Děti ze 40 tříd celé dopoledne uklízely nejen Líbeznice, ale i okolní obce Bašť, Měšice, Novou Ves i Kojetice. Opět se ukázalo, že více nepořádku je na okrajích obcí, kde děti našly například pneumatiky, záchodovou mísu, části aut, koloběžku i další objemný odpad. Děkujeme všem za účast a obci Líbeznice za svoz nasbíraného odpadu. Další fotografie v galerii. 

Stránky