Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 4. ročníku  a třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod. 

Rondelu jsou umístěny třídy: IV. A, V.A, V.B, V.C, V.D, V.E, V.F a přípravná třída a jedno oddělení školní družiny.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku a 20 oddělení školní družiny.

Název školyZákladní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školyMěšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitel školyPhDr. František Grunt
Zástupkyně řediteleIng. Pavla Zarembová, Ph.D.
Zástupkyně řediteleMgr. Iva Omachtová
Zástupce řediteleMgr. Martin Skalický
Zástupkyně ředitele pro ZUŠMgr. Iva Štrynclová
ICT KoordinátorJan Dadík
Zřizovatel školyObec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školyPříspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm
00875911

 

Novinky

3.10.2023

V příloze tohoto článku sdílíme dva certifikáty, které nedávno na školu dorazily a ze kterých máme velkou radost. Užívání prestižního názvu Fakultní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy je pro nás nejen čest, ale i možnost zapojovat se do přípravy mladých a začínajícíh učitelů. Akreditace Erasmus škole umožnuje stáže žáků i učitelů v zemích Evropské unie. První skupina vyráží příští týden do Španělska, na jaro chystáme stáž dětí v Řecku.

2.10.2023

V uplynulých dvou týdnech se naše škola zapojila do celorepublikové akce Pěšky do školy. Cílem akce bylo ukázat dětem i učitelům, že je i jiná cesta do školy, než autem. Mnoho dětí i dospělích se vydalo do školy jinak než obvykle, pěšky, na kole, koloběžce či jiném přibližovadle nebo pomocí MHD. Do akce se zapojilo celkem 27 tříd, které sbíraly body. Gratulace patří všem, kteří se zúčastnili a vyzkoušeli si dopravit se do školy jinak. Nejvíce bodů zapsaných v aplikaci, kde se sbírali body, získala třída 5.B (97,97) a stala se tak vítězem. Na druhém místě se umístila 4.D se ziskem 97,71 - bylo to o fous a na třetím místě o ještě větší fous se umístila 7.A se ziskem 97,69 bodů.

27.9.2023

Den před svátkem sv. Václava si patrona naší země připomnělo mnoho tříd. Například se spojily třídy 1.B a 4.C, aby se společně vydaly za pokladem. Nejdříve všichni získali plno zajímavých informací a pokusili se s nimi pracovat. Viděli jak vypadá socha sv. Václava, prohlédli si dvacetikorunovou minci a také svatováclavskou korunu. Pak už se všichni vydali do školního parku, kde se rozdělili do skupin složených z obou tříd, navzájem se seznámili a cesta za pokladem mohla začít. Společně vyplňovali tajenku díky ráno získaným znalostem a tím objevili poklad.

22.9.2023

Líbeznická škola byla vybrána, aby se zúčastnila prestižní akce Česká chuťovka, respektive její části věnované dětským jídlům Dětská chuťovka - www.ceskachutovka.cz. Dětská porota hodnotí jídla určená dětem a rozhoduje o tom, který pokrm získá prestižní titul Dětská chuťovka. Za líbeznickou školu v porotě zasedali Gabriela Irišková, 6. ročník, Jonáš Gerner, 7. ročník, Anežka Křesadlová, 8. ročník a Aramajis Martirosjan, 9. ročník. Anežka byla dokonce vybrána jako předsedkyně dětské poroty. Reprezentanti naší školy byli v porotě také jako zástupci spoluorganizátora Dětské tiskové agentury.

21.9.2023

Pro naši krásnou zlatou budovu Neorondelu hledáme kolegyni/kolegu na pozici recepční/úklid. Více informací v obrázku. Zájemci prosím kontaktujte personalistku školy Petru Šindelářovou na e-mailu sindelarova@zslibeznice.cz nebo telefonu 778 760 863.

14.9.2023

Díky velkorysé spolupráci s Auto Jarov (www.autojarov.cz)a Das WeltAuto (www.dasweltauto.cz) máme na celý školní rok zcela zdarma k dispozici plně elektrický vůz Volkswagen ID.5. Auto bude sloužit především pro logistiku nutnou kvůli detašovaným pracovištím v okolních obcích a na další zásobování školy či nutné výjezdy. Pro takové krátké jízdy je elektromobil zcela ideální. Oběma partnerům moc děkujeme za spolupráci.

13.9.2023

Přinášíme pár zajímavých čísel o naší základní škole ve školním roce 2023/2024. 

7.9.2023

Hlavní budova naší školy dostala přes prázdniny novou podobu vestibulu a chodby v přízemí. Vznikly také tolik potřebné dvě kontaktní místosti na malé schůzky s rodiči či reedukační činnost. Moc děkujeme obci Líbeznice za nemalou investici a zejména paní Ludmile Červínové za hromadu práce, kterou nad celou rekonstrukcí odvedla. Rekonstrukce byla realizována na základě návrhu paní architektky Barbory Kopečné z ateliéru Baraak a provedla ji firma Baracom. I paní architektce a všem pracovníkům Baracomu děkujeme za skvělou práci.

30.6.2023

Úřední hodiny o prázdninách budou každé pondělí mezi 8:00 až 12:00 v kancelářích na hlavní budově. Tento režim začne platit od 10. červnece 2023. 

 

 

27.6.2023

Dnes se uskutečnilo v uměleckém sále školy předávání pamětních listů u příležitosti ukončení prvního stupně našim páťákům. Konkrétně 5.A, 5.C, 5.D a 5.E. Ostatní dvě třídy čeká předávání ve čtvrtek. Ke slavnostní atmosféře přispěly zejména paní třídní učitelky, které si pro své děti připravily krásná slova či básně. Páťákům přejeme do dalších školních let hodně úspěchů. Věříme, že jsme založili další hezkou tradici na líbeznické škole. Fotky v příloze této zprávy.

Stránky