Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace, přípravná třída a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod.

Rondelu jsou umístěny třídy: IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, V.A, V.D a V.E.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku, třídy V.B, V.C a 18 oddělení školní družiny.

Název školy Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školy Měšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitelka školy Mgr. Ivana Pekárková
Zástupce pro ZŠ Mgr. Kateřina Lindová
Zástupce pro ZŠ Ing. Pavel Manych
Zástupce pro ZŠ Mgr. Martin Skalický
Zástupce pro ZUŠ Mgr. Iva Štrynclová
Zřizovatel školy Obec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školy Příspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm

V AUTĚ JE NUDA, BUS NENÍ PRUDA! JSEM COOL, CHODÍM DO ŠKOLY PO SVÝCH!

18. 2. 2020

Pod záštitou obce Líbeznice jsme dnes v naší škole odstartovali kampaň s názvem „V autě je nuda, bus není pruda! Jsem cool, chodím do školy po svých!“ Je zaměřena na celkové snížení aut, která se pohybují zejména v ranních hodinách v okolí obou líbeznických škol a na zařazení zdravějšího způsobu života. Během této akce, která je rozčleněna do tří týdenních částí, chceme, aby nejen žáci, ale i jejich rodiče byli seznámeni s tím, že není zapotřebí jezdit do školy vždy autem.

Veletrh líbeznického vzdělávání

14. 2. 2020

Sobotní odpoledne 8. února patřilo premiéře Veletrhu vzdělávání, kterého se zúčastnila i naše základní škola. Návštěvníci si mohli prostřednictvím projekce prohlédnout prostory všech tří pavilónů školy. Pod vedením vyučujících 1. stupně si mladší děti zahrály na školu a poznaly, jak to bude u zápisu vypadat. Svou zručnost a kreativitu si také mohly vyzkoušet ve výtvarné dílně s pomocí vychovatelek školní družiny. Ostatní návštěvníci si vybírali z různorodých interaktivních aktivit, které připravili vyučující přírodovědných předmětů.

Recitační sezóna zahájena!

7. 2. 2020

Začátkem února se v líbeznické škole rozhodlo o tom, kdo bude tuto školu letos reprezentovat v mnohých recitačních soutěžích (Macharův Brandýs, Poetické setkání, Líbeznická bublina . . .). Ve školním kole se představilo přes třicet šikovných dětí se svými krásnými texty. Odborná porota rozhodla takto:

Zápis do 1. ročníku

3. 2. 2020

Vážení rodiče,

zápis do 1. ročníku se uskuteční v sobotu 4. dubna 2020. Online přihlašování k zápisu bude spuštěno na www.zslibeznice.cz v pondělí 9. března 2020 kolem 8. hodiny. Bližší informace naleznete na webu školy (www.zslibeznice.cz - základní škola – zápis do 1. ročníku).

Důležité sdělení

30. 1. 2020

Vážení rodiče,

ve dnech 7.2. a 8.2. dojde k uzavření Měšické ulice. Bližší informace naleznete v letáku viz níže.

Omezení provozu kuchyně

28. 1. 2020

Vážení rodiče,

z provozních důvodu (vysoká absence zaměstnanců) se do konce týdne bude vařit pouze oběd č. 1.

Družina v době pololetních prázdnin

27. 1. 2020

Vážení rodiče,

z důvodu malého počtu přihlášených žáků nebude v době pololetních prázdnin družina v provozu.

Olympiáda v českém jazyce

23. 1. 2020

Do okresního kola Olympiády v českém jazyce 2019/2020 postoupily žákyně: Marie Hlaváčková (9.A) a Ivana Koderičová (9.B). Testy a slohovou práci psaly dívky na Gymnáziu J.S.Machara v Brandýse nad Labem. Mezi rekordním počtem účastníků (56 žáků z různých škol celého okresu) si nevedly opravdu špatně.

KNIHOVNA NEORONDEL

17. 1. 2020

V budově Neorondelu začne v průběhu měsíce března fungovat MOBILNÍ KNIHOVNIČKA, určená pro žáky 1.- 3. tříd. Knihovna bude založena na principu: Půjč si a vrať. Nyní jsme ve fázi zaplňování čtenářského prostoru knihami a časopisy.

Daniel 2018

14. 1. 2020

Ve velkém sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea převzaly žákyně devátého ročníku líbeznické školy -  Dorina Gjugjaj, Tereza Plánková, Lenka Ševčíková a Michaela Vodičková – cenu za 2. místo v historické části celostátní soutěže Daniel. Tuto cenu získaly za svoji práci o zachráněných židovských dětech v Dánsku během druhé světové války. Jejich spolužačka Lucie Burdová obsadila ve fotografické části této soutěže za svoje fotografie 1. místo.