Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 5. ročníku  a třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod.

Rondelu jsou umístěny třídy: IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, IV.F a PT a jedno oddělení školní družiny.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku a 19 oddělení školní družiny.

Název školyZákladní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školyMěšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitelka školyMgr. Ivana Pekárková
Zástupce pro ZŠMgr. Kateřina Lindová
Zástupce pro ZŠIng. Pavel Manych
Zástupce pro ZŠMgr. Martin Skalický
Zástupce pro ZUŠMgr. Iva Štrynclová
Zřizovatel školyObec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školyPříspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm

23.11.2020

Od středy 25. 11. 2020 dochází v ZUŠ k obnovení individuální prezenční výuky sólového zpěvu a hry na hudební nástroje (jeden učitel a jeden žák). Ostatní předměty hudebního oboru a výuka v tanečním a výtvarném oboru bude nadále probíhat distančně - zde mají žáci možnost po dohodě s vyučujícím využít individuální konzultace.

13.11.2020

Vážení rodiče, milí žáci,

dovolujeme si vás seznámit s novými informacemi týkající se provozu líbeznické školy od 18. listopadu 2020.

Na základě rozhodnutí MŠMT je nejdůležitější a příjemnou informací skutečnost, že již od 18. listopadu 2020 bude umožněn návrat žáků 1. - 2. ročníku, I. a II. SI a přípravné třídy k prezenční výuce.

30.10.2020

Vážení rodiče,

protože na základě rozhodnutí Vlády ČR ze dne 27.10. 2020 pokračuje distanční výuka i po 2.11.2020, dovolujeme si vás seznámit s Organizací online výuky v 1. – 5. ročníku. Věříme, že všechna opatření povedou k ještě větší efektivitě online výuky a pomohou v její jednotnosti a přehlednosti.

Vaší spolupráce si velmi vážíme a děkujeme vám za ni.

18.10.2020

Vážení rodiče žáků 1. stupně,

máme za sebou zcela nestandardní a nečekaný 7. týden tohoto školního roku.  Týden, ve kterém jsme pokračovali v kvalifikované prezenční výuce a zároveň jsme ve stejném týdnu nečekaným a náhlým nočním rozhodnutím Vlády ČR měli povinnost přejít na výuku distanční. A to i přes všechna dosavadní vládní ujišťování, že žáků 1. stupně se tato výuka týkat nebude. A nejen výuka – zároveň s ní byla zcela uzavřena školní družina a všechny zájmové kroužky pořádané školou.  Tedy vše to, co velmi významně zasáhlo do života všech našich žáků a jejich rodin. A následně je ovlivňuje.

13.10.2020

Od 14. 10. 2020 do 30. 10. 2020 se krizovým opatřením vlády ze dne 12. 10. 2020 omezuje provoz ZUŠ tak, že je zakázána osobní přítomnost žáků na základním uměleckém vzdělávání v ZUŠ bez výjimky.

Veškerá výuka tedy probíhá distančně.

13.10.2020

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě rozhodnutí Vlády ČR dochází s účinností od 14.10 do 1.11.2020 k uzavření obou stupňů ZŠ. Žáci a učitelé přecházejí v době od 14.10. do 1.11.2020 na výuku distanční. Distanční výuka je povinná. V případě neúčasti na distanční vyučovací hodině, jsou rodiče povinni žáka omluvit.

Školní družina, školní kluby a střediska volného času jsou po celou dobu uzavřeny.

9.10.2020

Vážení rodiče, žáci,

v návaznosti na usnesení vlády č. 1 s účinnosti od 12. října 2020 do 25. října 2020 (včetně) platí následující:

• u 1. stupně základních škol a přípravné třídy základní škol se stávající režim nemění (v rámci vzdělávání se zakazuje zpěv - výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu, režim pro sportovní činnosti se nemění kromě plaveckého výcviku - od pátku 9.10.2020 pozastaven v 2. ročníku)
  • u školní jídelny a družiny se stávající režim nemění
  • u 2. stupně základních škol se zavádí střídavá výuka, která se nevztahuje na třídy podle § 16 odst. 9 školského zákona (u nich pokračuje osobní přítomnost žáků na vzdělávání)
5.10.2020

Vážení rodiče,

na základě „Nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje č. 7/2020“ s účinností ode dne 5. října 2020 od 0:00 hod. do 18. října 2020 do 23:59 hod. vstupují v platnost následující mimořádná opatření při epidemii na území Středočeského kraje, která spočívají

1. v úpravě vyučovací předmětu hudební výchova na 1. stupni, hudební výchova bude vyučována bez zpěvu, tělesná výchova zůstává bez omezení

2. v úpravě vyučovacích předmětů na 2. stupni, hudební výchova bude vyučována bez zpěvu a místo tělesné výchovy budou zařazeny nesportovní aktivity venku /uvnitř.

24.9.2020

Rada obce Líbeznice vyhlašuje konkurzní řízení na funkci ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní školy a Základní umělecké školy Líbeznice. Důvodem je rozhodnutí stávající paní ředitelky Ivany Pekárkové skončit ve funkci k 31. lednu 2021. Paní ředitelka končí na vlastní žádost. Detaily ke konkurznímu řízení v příloženém dokumentu.