Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace, přípravná třída a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod.

Rondelu jsou umístěny třídy: IV.A, IV.B, IV.C, IV.D, IV.E, V.A, V.D a V.E.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku, třídy V.B, V.C a 18 oddělení školní družiny.

Název školy Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školy Měšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitelka školy Mgr. Ivana Pekárková
Zástupce pro ZŠ Mgr. Kateřina Lindová
Zástupce pro ZŠ Ing. Pavel Manych
Zástupce pro ZŠ Mgr. Martin Skalický
Zástupce pro ZUŠ Mgr. Iva Štrynclová
Zřizovatel školy Obec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školy Příspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm

PSYCHOLOGICKÁ KONZULTACE

30. 3. 2020

Vážení rodiče,

současná doba je pro všechny z nás zcela nová. Zaskočila nás. Mnohdy nás i děsí. Všichni nejen potřebujeme, ale je od nás i žádána určitá jistota, perspektiva, ale hlavně dobré slovo. Lidskost.

I v této době řešíte vy a vaše děti nejrůznější zdravotní, osobní a rodinné problémy.

PODOBA ZÁPISU DO 1. ROČNÍKU PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 (AKTUALIZOVÁNO 30.3.2020)

24. 3. 2020

Vážení rodiče

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu vydává toto opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

Virtuální škola

20. 3. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci a výhledu na další dny se naše škola rozhodla pro výuku ve virtuální škole. K jejímu spuštění je nutná spolupráce vás rodičů, prosíme vás tedy o pomoc, bez ní by virtuální škola nemohla začít.

Online výuka bude probíhat přes Google Classroom (Učebna). Žákům budou přiděleny školní účty a hesla, která budou rozesílána přes třídní učitele.

OŠETŘOVNÉ (Aktualizace: 26. 3. 2020)

20. 3. 2020

Vážení rodiče,

na základě úpravy podmínek ze dne 25. 3. 2020 pro vyplácení tzv. ošetřovného, přinášíme aktuální informace z Ministerstva práce a sociálních věcí.

Ošetřovné po celou dobu mimořádného opatření  v souvislosti s koronavirem budou moci čerpat rodiče dětí až do 13 let věku.

Systém Bakaláři

17. 3. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci bych vám rád přiblížil systém Bakaláři. Bakaláři je školní systém integrující do sebe všechny moduly, které škola potřebuje. Pro rodiče jsou důležité moduly třídní kniha včetně suplování, klasifikace (žákovská knížka) a Komens (komunikace s učitelem).  Bakaláři umožňují mnohem více funkcí než jen výše zmíněné, ale ty nejsou tolik využívané (výukové zdroje, plán akcí, ankety, dokumenty).

Proč by rodiče a žáci měli do Bakalářů každý den nahlížet?

Mimořádné opatření (aktualizováno 18.3.2020)

10. 3. 2020

Vážení rodiče,

v souvislosti s nejnovějším opatřením Bezpečnostní rady státu bude od zítřejšího dne, tedy středy 11. března 2020, až do odvolání uzavřena Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice. Uzavření se týká i všech aktivit základní umělecké školy, školní družiny, školní jídelny a všech zájmových kroužků pořádaných školou.

Online zápis pro školní rok 2020/21

9. 3. 2020

Vážení rodiče,

přihlášení vašeho dítěte k zápisu do prvního ročníku pro školní rok 2020/2021 je možné ZDE.

Více informací k zápisu naleznete ZDE.

DĚTSKÁ KNIHOVNA NEORONDEL – OTEVÍRÁME 9. 3. 2020

5. 3. 2020

V době jarních prázdnin jsme se rozhodli připravit pro všechny žáky v Neorondelu dárek s překvapením – v pondělí 9. března 2020 slavnostně otevřeme dětskou neorondelovskou knihovnu.

Gump – protože to nevzdám

27. 2. 2020

V pondělí 24.2. se žáci 4. - 5. tříd naší školy seznámili s autorem knihy Gump - Pes, který naučil lidi žít. Filip Rožek se věnuje záchraně týraných a opuštěných psů již řadu let, žáci tak dostali jedinečnou možnost realisticky nahlédnout do psího světa. Příběh o lásce a zvířecí moudrosti, ale i strastech života čtyřnohého tuláka děti pobavil i dojal.