Aktuality

 

 

Slavíme 10 let!

Koncertem 25. 5. 2022 jsme oslavili 10 let základní umělecké školy v Líbeznicích. Děkujeme všem účinkujícím, pedagogům i posluchačům za krásný večer. Atmosféru koncertu na svých fotografiích zachytila Petra Hajská - podívejte se zde:

https://www.zslibeznice.cz/galerie/slavnostni-koncert-10-let-zus-25-5-2022

 

 

Malované písničky 

V úterý 26. 4. 2022 se v sále ZUŠ uskutečnilo živé provedení projektu Malované písničky, který pod vedením paní učitelky Nadi Novotné připravili žáci hudebního a výtvarného oboru. Pod taktovkou Veroniky Dvořáčkové Žofákové společně vystoupily děti z pěveckého a smyčcového oddělení a součástí orchestru byli i jejich pedagogové. Scénu pro toto představení vytvořili nejmladší žáci výtvarného oboru ze třídy Gabriely Náhlíkové. Dopolední představení navštívilo předškolní oddělení líbeznické mateřské školy a přípravná třída naší ZŠ. Večer děti zahrály a zazpívaly svým rodičům a sourozencům. Představení se posluchačům moc líbilo, někteří jej s chutí shlédli i dvakrát. Chcete-li si Malované písničky připomenout, podívejte se na krátký film, který v loňském roce žáci ZUŠ natočili a je uložen na našem YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=dwIu8DHkg_A&t=10s

 

 

Úspěch ve výtvarné soutěži

ZUŠ Řevnice v letošním školním roce pořádala 14. Regionální ročník výtvarné a literárně dramatické soutěže na téma Lesní bytosti a skřítci. Obraz Pralesní skřítci, který namalovala žákyně přípravného ročníku naší ZUŠ Anna Kašparová byl oceněn 2. místem. Gratulujeme a za přípravu děkujeme paní učitelce Gabriela Náhlíkové.

 

 

Talentové zkoušky pro školní rok 2022/2023

Termíny talentových zkoušek do ZUŠ pro školní rok 2022/2023 (nástup 1. 9. 2022) jsou stanoveny následovně:

Hudební obor - 19. 5. a 31. 5. 2022

Taneční obor - 18.-19. 5. a 8.-9. 6. 2022

Výtvarný obor - 16. 5. a 26. 5. 2022

Zájemci se předem zaregistrují pomocí elektronické přihlášky:

https://www.klasifikace.jphsw.cz/prihlaska.php?&uid=k321

a následně si zarezervují konkrétní den a čas zkoušky. Odkaz na rezervační formulář bude zaslán na e-mail uvedený v elektronické přihlášce.

 

Výtvarný obor - ke zkoušce doneste 5 domácích/školních prací v podepsané plastové obálce, fixy nebo pastelky (24 barev), ořezanou tužku. Dostavte se 5 minut před zahájením zkoušky ke vchodu ZUŠ.

Taneční obor - na sebe doporučujeme sportovní oděv (tričko, legíny) a ponožky či taneční piškoty. Dostavte se 5 minut před zahájením zkoušky ke vchodu ZUŠ.

Hudební obor - dostavte se 5 minut před rezervovaným termínem do 1. patra ZUŠ.

Případné dotazy posílejte na strynclova@zslibeznice.cz.

Doporučujeme prostudovat si sekci "Než přihlásíte dítě do ZUŠ" a "Kritéria pro přijímání žáků do ZUŠ Líbeznice" v záložce Přijímací řízení.

 

 

Krajská kola soutěží MŠMT 

Žáci líbeznické ZUŠ se v letošním školním roce zúčastili soutěží, které vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v oborech hra na dechové nástroje, hra na bicí nástroje a sólový a komorní zpěv. Soutěž je organizována jako postupová a jednotlivé výkony hodnotí porota jmenovaná z předních hudebních pedagogů a výkonných umělců. Devět líbeznických žáků se probojovalo až do krajského kola, kde všichni získali hodnotná ocenění:

Tereza Štrbáková (sólový zpěv, ped. N. Novotná) - 2. cena

Anežka Štrbáková (sólový zpěv, ped. N. Novotná) - 1. cena 

Berta Šandová (sólový zpěv, ped. N. Novotná) - čestné uznání

Laura Lucia Svobodová (sólový zpěv, ped. N. Novotná) - 3. cena

Pěvecké duo (Anežka a Tereza Štrbákovy, ped. N. Novotná) - 2. cena

Kryštof Kulíšek (bicí nástroje, ped. O. Veselý) - 3. cena

Karolína Vlčková (zobcová flétna, ped. G. Žižková) - 3. cena

Nela Rychtáriková (zobcová flétna, ped. G. Žižková) - 1. cena

Petr Lichnovský (trubka, ped. J. Pospíšil) - 2. cena

Jakub Řápek (tuba, ped. J. Pospíšil) - 1. cena

Soutěžícím gratulujeme a za vzornou reprezentaci naší školy děkujeme nejen jim, ale i jejich pedagogům a korepetitorům. Všem přejeme mnoho inspirace a radosti při cestě za dalšími cíly.

 

 

Líbezníček získal zlato

V neděli 3. 4. 2022 se pěvecký sbor Líbezníček zúčastnil Krajské postupové přehlídky dětských pěveckých sborů pořádanou Spolkem přátel DPS Radost Praha, z.s. za podpory Ministerstva kultury a hl. města Prahy. Soutěžní vystoupení Líbezníčku odborná porota ocenila zlatým pásmem a sbor postoupil do celostátního kola. Děkujeme paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové a členům sboru za neúnavnou práci a pečlivou přípravu. Protože se jedná o kolektivní úspěch, velké poděkování patří i rodičům a všem, kteří líbeznické sborové zpívání podporují.

 

 

Google Classroom

Vážení rodiče, milí žáci, přehledné návody pro práci v Google Classroom naleznete po kliknutí na tento odkaz:

https://sites.google.com/zslibeznice.cz/virtualniskola/

V případě dotazů ohledně Google Classroom kontaktujte Virtuální školu: virtualni.skola@zslibeznice.cz

 

Přihlašování do eŽK - KLASIFIKACE

Návod pro práci s eŽK najdete zde.

V případě potíží s přihlášením kontaktujte Ivu Štrynclovou (strynclova@zslibeznice.cz).

 

Rozvrh kolektivní výuky 2021/2022

Rozvrh kolektivní výuky ve školním roce 2021/2022 najdete zde

 

Seznam pomůcek pro výtvarný obor

Aktualizovaný seznam pomůcek pro výtvarný obor najdete zde

 

Videa z našich akcí a online koncerty

Atmosféru akcí ZUŠ  a koncerty z karantény si můžete připomenout díky videům na našem YouTube kanále. Zveme vás i k prohlídce Galerie ZUŠ.

 

 

 

     

 

 

 

Soubory ke stažení

Přiložené soubory: