Aktuality

 

 

 

Festival ZUŠ Středočeského kraje

Ve středu 24. 5. 2023 se v Kralupech nad Vltavou konal celodenní Festival základních uměleckých škol Středočeského kraje, který byl současně prezentován pod hlavičkou ZUŠ Open. Cílem festivalu bylo společné setkání a účinkování vítězů letošních soutěží základních uměleckých škol.

Pozvání dostaly i líbeznické pěvecké sbory Líbezníček a Líbeznělky, které vystoupily na dvou z festivalových koncertů. Pro děti to bylo milé setkání i další cenná zkušenost. Děkujeme všem účastníkům, organizátorům a hlavně paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové za příkladnou reprezentaci školy.

 

Talentové zkoušky pro školní rok 2023/2024

Příjem přihlášek byl ukončen. 

Výsledky přijímacího řízení a pokyny pro zákonné zástupce přijatých žáků zveřejníme 1. 6. 2023 zde. Identifikace uchazečů proběhne podle ID přihlášky, které jste obdrželi e-mailem.

 

 

Noc kostelů 2. 6. 2023

V letošním roce se v líbeznický kostel sv. Martina již popáté otevře návštěvníkům Noci kostelů. Jsme rádi, že i tentokrát se při této příležitosti bude prezentovat hudební a výtvarný obor ZUŠ. Srdečně Vás zveme, kostel bude otevřen od 18 do 20:30 hodin.

 

 

Archeologův kabinet a půda - výtvarná soutěž

V 15. ročníku regionální výtvarné soutěže pořádané Základní uměleckou školou Řevnice tentokrát na téma "Archeologův kabinet a půda" se sešlo rekordních 372 prací. Líbeznická ZUŠ se mezi účastníky zařadila dvěma pracemi. S radostí oznamujeme, že obě díla byla oceněna 1. cenou. Ve třetí kategorii zvítězila Simona Pešlová a na výsledkové listině čtvrté kategorie je na nejvyšší příčce Anna Přibylová. Obě žákyně pracují pod vedením paní učitelky Jany Voldřichové.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

 

 

Zahrada písní  - další zlato pro pěvecký sbor

Spojené pěvecké sbory Kamarádi a Líbezníček II. se o prvním dubnovém víkendu zúčastnili celostátní soutěžní přehlídky Zahrada písní. Jejich společné soutěžní vystoupení odborná porota ocenila Zlatým pásmem a Zvláštní cenou poroty za interpretaci písně Na pasece v modrém kvítku. Děkujeme paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové, klavíristce Ivě Štrynclové a organizačním týmům obou sborů. Velká gartulace patří hlavně dětem, kterým přejeme mnoho daších úspěchů a motivujících zážitků.

Záznam celé soutěžní přehlídky najdete na Facebooku a YouTube Zahrada písní, naše vystoupení začíná v čase cca 1:01:25.

https://www.youtube.com/watch?v=b3qNeG-1Gbw

 

 

Gratulace žákům přijatým ke studiu uměleckých škol  

Gratulujeme žákům ZUŠ přijatým na umělecké obory středních škol a přejeme jim úspěšné studium!

Julie Maurová - Pražská konzervatoř - obor: populární zpěv

Karolína Šimková – Soukromá střední umělecká škola designu – obor: malba

Nella Holzbauerová - Střední umělecká škola uměleckořemeslná – obor: vlásenkář a maskér

Zuzana Bydževská – Střední škola Kateřinky – obor: fashion design

Sára Skalická - Soukromá střední škola Arcus - obor: multimediální tvorba

Vojtěch Jarolím  – Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky - obor: multimediální tvorba

Anna Mlynaričová - Škola Michael - obor: filmová tvorba

 

 

Soutěžní přehlídka pěveckých sborů ZUŠ

Pěvecké sbory Líbezníček 1 a Líbeznělky se zúčastnily krajského kola Soutěžní přehlídky pěveckých sborů ZUŠ, které se konalo 23. 3. 2023 v Berouně. Krásné výkony obou sborů byly oceněny odbornou porotou. Líbezníček získal Zlaté pásmo a Líbeznělky se umístily ve Stříbrném pásmu. Gratulujeme všem dětem a poděkování patří zejména paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové, která obě oddělení na soutěž připravila a na pódiu je soutěžními výkony je provedla.

Celé soutěžní vystoupení si můžete poslechnout zde:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2GtY8d72YtO1Jp63Q_iwvq8XaB611xtn

 

Krajské kolo soutěže ve hře na akordeon

Vojtěch Smažil z akordeonové třídy Štěpána Camfrly získal 3. cenu v Soutěži žáků základních uměleckých škol vyhlášené Uměleckou radou ZUŠ ČR s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Toto akordeonové klání se uskutečnilo 23. 3. 2023 v ZUŠ Pečky.

Gratulujeme!

 

Celostátní kolo Karlovarského skřivánka

V pondělí 20. 3. 2023 se uskutečnilo celostátní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Středočeský kraj v něm reprezentovala Anežka Štrbáková z pěvecké třídy líbeznické Základní umělecké školy. Pod vedením paní učitelky Nadi Novotné Anežka obstála v kategorii obsazené 42 nejlepšími zpěváky z celé republiky a získala Čestné uznání. Klavírním doprovodem naši šikovnou soutěžící podpořila paní učitelka Anna Gaálová.

Děkujeme za pečlivou přípravu, skvělý výkon a k mimořádnému úspěchu gratulujeme!

 

 

 

Google Classroom

Vážení rodiče, milí žáci, přehledné návody pro práci v Google Classroom naleznete po kliknutí na tento odkaz:

https://sites.google.com/zslibeznice.cz/virtualniskola/

V případě dotazů ohledně Google Classroom kontaktujte Virtuální školu: virtualni.skola@zslibeznice.cz

 

Přihlašování do eŽK - KLASIFIKACE

Návod pro práci s eŽK najdete zde.

V případě potíží s přihlášením kontaktujte Ivu Štrynclovou (strynclova@zslibeznice.cz).

 

Videa z našich akcí a online koncerty

Atmosféru akcí ZUŠ  a koncerty z karantény si můžete připomenout díky videům na našem YouTube kanále.

Zveme vás i k prohlídce Galerie fotografií ZUŠ.

 

 

 

     

 

 

 

Soubory ke stažení