Aktuality

 

 

Líbeznělky v Itálii

Spojené pěvecké sbory Líbeznělky a Shamwari se zúčastnily největšího evropského hudebního festivalu Alta Pusteria. Během pěti dnů společně vystoupily na šesti koncertech. Nechybělo vystoupení v prestižní Mahler Hall v městečku Dobbiaco, koncerty v kostelích, u horského jezera, v lázeňském parku a opravdovou raritou bylo zpívání na hoře Monte Elmo s čerstvou sněhovou pokrývkou v nadmořské výšce 2100 m. n. m. Na festivalu se setkalo celkem osmdesát pěveckých sborů z celého světa. Krásné dny v italských Dolomitech završil slavnostní průvod všech účastníků městečkem Sesto.

Děkujeme paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové za umělecké vedení a Cameratě Praha za organizaci této mimořádné akce. 

 

Noc kostelů v Líbeznicích

V pátek 7. června se líbeznický kostel sv. Martina stejně jako téměř 2000 chrámů v celé republice otevřel při Noci kostelů. Na programu se podíleli i učitelé a žáci základní umělecké školy. Návštěvníci tak měli možnost vyslechnout dva koncerty a shlédnout originální výstavu s mottem AŤ ŽIJE KOPIE. Krásný večer si můžete připomenout prostřednictvím naší fotogalerie.

 

Výsledky talentových zkoušek pro školní rok 2024/2025

Výsledky talentových zkoušek pro školní rok 2024/2025 najdete zde.

Žádáme zákonné zástupce přijatých uchazečů, aby se dostavili do ZUŠ (vchod ZUŠ, 1. patro - ředitelna ZUŠ) k podpisu přihlášky v termínu 20. 6. 2024 14:00-16:30 nebo 21. 6. 2024 15:00-17:30, případně po individuální domluvě (strynclova@zslibeznice.cz, 770178739).

Místa uchazečů, kteří nebudou mít podepsané přihlášky do 25. 6. 2024 budou uvolněna náhradníkům.

Uchazeči s výsledkem zkoušky "náhradník" mohou být kontaktováni v případě uvolnění dalšího místa během června - září, případně v pololetí školního roku 2024/2025.

 

Animační dílna

Žáci vyšších ročníků výtvarného oboru věnovali jarní měsíce tvorbě animovaných klipů. Pod vedením Blanky Faitové a Jany Voldřichové se učili používat moderní a pro ně dosud neprobádaný způsob výtvarného vyjádření. Jak se jim dařilo se můžete podívat na našem YouTube:

https://youtu.be/F6uTFpdYTbE

 

Novoborská písnička

Děti z pěveckého sboru Líbezníček II. a čakovičtí Kamarádi si v sobotu 25. května společně zazpívali na festivalu Novoborská písnička, který je pořádán Základní uměleckou školou Nový Bor ve spolupráci s nadací Ozvěna. Svým vystoupením tak všichni účinkující přispěli na dobrou věc - pomoc dětem se sluchovým postižením. Děkujeme pořadatelům za pozvání a paní sbormistryni a jejímu týmu rodičů za organizaci i krásný odpolední výlet na Panskou skálu a hrad Sloup.

 

 

Soutěžní přehlídka výtvarného oboru ZUŠ

V sobotu 4. května se v Poděbradech uskutečnilo krajské kolo Soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ pořádané Uměleckou radou ZUŠ za podpory MŠMT. Líbeznickou základní uměleckou školu reprezentovaly nejlepší žákovské práce vytvořené v posledních třech letech pod vedením Jany Voldřichové. O tom, že je naše výtvarka opravdu jedinečná, svědčí rozhodnutí poroty:

Karolína Šimková (Únos Persefony) - Zlaté pásmo s postupem do ústředního kola

Tereza Pilařová & Michaela Řehořová (Barokní kytice) - Zlaté pásmo s postupem do ústředního kola

Amélie Novotná & Klára Konvičková & Štěpán Kašpar & Kateřina Kašparová & Jaroslav Rybalka & Tereza Pilařová & Adriana Víšková & Alžběta Langšádlová & Dominika Smékalová & Sára Skalická & Anna Mlynaričová (Okatá zeď) - Zlaté pásmo

Barbora Fiury & Simona Pešlová & Emma Šilhanová & Eliška Lichnovská & Šimon Plodek & Nela Kleinová (Loutky pro muzikál Kocourek Modroočko) - Zlaté pásmo

Anežka Arnoštová & Ema Flumová & Vanessa Jager & Anna Přibylová & Adam Axon & Zuzana Bydžovská (Autoportrét) - Stříbrné pásmo

Nella Holzbauerová (Proměny) - Stříbrné pásmo

Kateřina Kašparová (Chytré hlavičky) - Stříbrné pásmo

 

Všechny zúčastněné práce si můžete prohlédnout v galerii:

https://www.zslibeznice.cz/galerie-zakladni-umelecke-skoly

 

Regionální výtvarná soutěž Řevnice

 V 16. ročníku regionální výtvarné a literárně dramatické soutěže - letos na téma Budoucnost - získaly žákyně výtvarného oboru dva diplomy: 

Berta Šandová - 2.místo / 3. kategorie

Dominika Fialová - čestné uznání / 2. kategorie

Gratulujeme a srdečně zveme na výstavu do Dřeváku na nádraží v Řevnicích, která potrvá do 22. 5.

 

Smyčcové pódium Konzervatoře v Teplicích

V sobotu 20. dubna se vybraní žáci smyčcového oddělení naší ZUŠ zúčastnili nesoutěžní koncertní přehlídky Smyčcové pódium 2024. Za klavírního doprovodu p. uč.Veroniky Dvořáčkové Žofákové zahráli s úspěchem v koncertním sále Konzervatoře v Teplicích, kde jejich vystoupení vyslechla odborná porota složená z pedagogů teplické konzervatoře. Violoncellisté Ráchel Kostrounová a Vojtěch Dvořáček (ze třídy p. uč. Heleny Matyášové) a houslista Josef Dvořáček (ze třídy p.uč. Jiřiny Štrynclové) obdrželi diplomy za kvalitní hudební projev. Gratulujeme a děkujeme celému týmu za reprezentaci ZŠ a ZUŠ Líbeznice v Teplicích!

 

 

Srdečně zveme

 

 

Jarní zpívání Líbezníčku a Líbeznělek

Pěvecký sbor Líbeznělky u nás ve dnech 11. - 14. 4. hostil slovenský sbor Ozveny z Vranova nad Topl'ou. Slovenské děti byly ubytovány v rodinách, takže kromě zážitků z krásných dvou koncertů a výletů po Praze vznikla i nová přátelství. Moc se těšíme na příští rok, kdy návštěvu našim novým přátelům oplatíme. 

Na videa z obou koncertů se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2GtY8d72YtNGJiDL0gbgt8GwsCXSLsAO

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2GtY8d72YtPbNeVzaaHSBSl6MkOqcUW-

 

Mladší oddělení pěveckého sboru Líbezníček II. nás reprezentoval na 24. ročníku setkání dětských pěveckých sborů Rolničkové svátky písní a 19. 4. vystoupil na koncertě v KZ Domovina v Praze 7.

Děkujeme paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové, všem účastníkům i jejich rodičům za dobře odvedenou práci.

 

 

Soutěž jazzových a tanečních orchestrů

Dechový orchestr ZUŠ se pod vedením Josefa Pospíšila zúčastnil krajského kola Soutěžní přehlídky pro jazzové soubory a taneční orchestry. Přehlídka se konala ve dnech 15. - 16. 4. 2024 v poděbradském Divadle na Kovárně. Umělecké klání nepřekazil ani souběh s termíny přijímacích zkoušek a celkem se setkalo 22 hudebních těles ze základních uměleckých škol Středočeského kraje. Soutěžní premiéru líbeznického souboru odborná porota ocenila Bronzovým pásmem. 

Blahopřejeme ke krásnému umístění a všem členům orchestru přejeme mnoho dalších hudebních zážitků.

Videa můžete shlédnou zde:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2GtY8d72YtMwF4GW96i3glQgM8gMbVk2

 

Gratulace!

Gratulujeme Daniele Havelkové, která v krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru reprezentovala naši školu a současně i okres Praha-východ a v silné konkurenci nejlepších kytaristů největšího kraje získala krásnou 3. cenu. Soutěž se uskutečnila 2. 4. 2024 v ZUŠ Slaný.

Za přípravu děkujeme panu učiteli Petru Šťastnému.

 

 

 

Krajská soutěžní přehlídka sborového zpěvu

 

V sobotu 23. 3. 2024 se v pražské ZUŠ Adolfa Voborského uskutečnilo krajské kolo 33. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů. Jako podtitul jarního klání pořadatelé zvolili příznačný název Ptačí koncert. Líbeznickou ZUŠ reprezentovalo celkem 40 žáků rozdělených do dvou pěveckých sborů, které soutěžily v kategorii Rok české hudby. Mladší oddělení Líbezníček II. si vyzpívalo krásné Stříbrné pásmo a koncertní sbor Líbeznělky přivezl pásmo Zlaté. Děkujeme všem zúčastněným, jejich rodičům a paní sbormistryni Veronice Dvořáčkové Žofákové za vzornou přípravu a reprezentaci.

 

Obě soutěžní vystoupení můžete shlédnout zde:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2GtY8d72YtMmrtR60AGi_deahPrD8ZaG

 

 

Úspěch klavírní třídy

 

V krajském kole soutěže ZUŠ, které se konalo 21. - 23. 3. 2024 v Říčanech získaly žákyně Anny Gaálové cenná umístění:

 

Gabriela Irišková - 1. cenu a Zvláštní cenu za interpretaci skladby B. Martinů

Valentina Poláčková - 3. cenu

 

GRATULUJEME!!!

 

 

 

Koncerty pro budoucí muzikanty

 

Blíží se talentové zkoušky, a proto nastal vhodný čas prezentovat dětem z mateřské školy a žákům prvního stupně základní školy méně známé hudební nástroje. Pedagogové ZUŠ zorganizovali celkem osm koncertů, na kterých společně se svými žáky předvedli řadu dechových nástrojů, akordeon, klavír i bicí nástroje. První dopoledne se odehrálo pro předškoláky přímo v mateřské škole, žáci základní školy pak přijali pozvání do uměleckého sálu, kde se postupně vystřídalo 17 tříd prvního stupně. Děkujeme všem posluchačům za pozornost a zvídavé dotazy, žákům ZUŠ a učitelům za pěkně připravený program s milým komentářem.

 

 

 

Violoncellová soutěž

 

V okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na violoncello získali žáci líbeznické ZUŠ kompletní sérii ocenění. 1. cenu ve své kategorii získal Vojtěch Dvořáček, 2. cenu Oliver Krejčí a 3. cenu z Říčan přivezla Ráchel Kostrounová. Všem žákům gratulujeme, za přípravu děkujeme paní učitelce Heleně Matyášové a za korepetici Veronice Dvořáčkové Žofákové.

 

 

 

 

 

Pomůcky pro výtvarný obor

Aktualizovaný seznam pomůcek pro žáky výtvarného oboru najdete zde.

 

Kolektivní výuka 2023/2024

Předběžný rozvrh kolektivní výuky pro školní rok 2023/2024 najdete zde.

Žáci hudebního oboru kromě individuálních hodin povinně navštěvují:

přípravný ročník ZUŠ (MŠ a 1. třída ZŠ): pěvecký sbor Líbezníček 1. 

1.- 5. ročník ZUŠ: hudební nauka

4. ročník a vyšší ročníky ZUŠ: povinně volitelný předmět, do kterého se přihlásíte v dotazníku zde: https://forms.gle/s3LxdvnpuPoGjocJ9 

 

Google Classroom

Vážení rodiče, milí žáci, přehledné návody pro práci v Google Classroom naleznete po kliknutí na tento odkaz:

https://sites.google.com/zslibeznice.cz/virtualniskola/

V případě dotazů ohledně Google Classroom kontaktujte Virtuální školu: virtualni.skola@zslibeznice.cz

 

Přihlašování do eŽK - KLASIFIKACE

Návod pro práci s eŽK najdete zde.

V případě potíží s přihlášením kontaktujte Ivu Štrynclovou (strynclova@zslibeznice.cz).

 

Videa z našich akcí a online koncerty

Atmosféru akcí ZUŠ  a koncerty z karantény si můžete připomenout díky videům na našem YouTube kanále.

Zveme vás i k prohlídce Galerie fotografií ZUŠ.

 

 

 

     

 

 

 

Soubory ke stažení

Přiložené soubory: