Příběhy našich líbeznických sousedů

Skvělého úspěchu dosáhli žákyně a žáci líbeznické základní školy v projektu a soutěži Příběhy našich sousedů, které organizuje společnost Post Bellum. Dva líbeznické týmy obsadily první a druhé místo v konkurenci 12 dalších projektů ze Středního Polabí. Cílem týmového projektu je najít vhodného pamětníka a vyzpovídat ho, natočit jeho celoživotní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Vrcholem projektu je potom prezentace před publikem a soutěž mezi ostatními týmy o nejlépe zpracovaný příběh. 
Tým pod vedením paní učitelky Stanislavy Hlavinkové ve složení Tereza Ela Holičová, Magda Kalašová, Matěj Němec, Artem Ridchenko a Karolína Veselá zmapoval životní příběh Evy Červenkové a obsadil první místo. Jejich práci najdete zde: https://www.pribehynasichsousedu.cz/stredni-polabi/stredni-polabi-2021-2....
Paní učitelka Michaela Sošková vedla tým ve složení Lea Gjugjaj, Anna Kalabisová, Barbora Kmeťová, Kateřina Koderičová a Jaroslav Rybalka, který popsal životní příběh Karla Stolla a obsadil druhé místo - https://www.pribehynasichsousedu.cz/stredni-polabi/stredni-polabi-2021-2...
Třetím týmem, který se zúčastil, byl tým Františka Grunta ve složení Lucie Kovářová, Ema Křížková, Veronika Pokorná a Klára Konvičková který zmapoval životní příběh prvního porevolučního starosty a jediného čestného občana Líbeznic Otakara Hlavína - https://www.pribehynasichsousedu.cz/stredni-polabi/stredni-polabi-2021-2...
Děkujeme všem za účast v projektu i skvělá umístění! 

Fotogalerie