Preventivní program na téma komunikace

Součástí vzdělávání na naší škole jsou i preventivní programy. Včera proběhl v 5.A preventivní program na téma Komunikace. Žáci se bavili o tom, co vše komunikace je a co ji ovlivňuje. I když jsou slova stejná, jinak znějí z úst usměvavého a jinak z úst naštvaného člověka. Ve skupinkách žáci přidělovali smajlíky různým facebookových konverzacím a společně rozebírali, jak se které sdělení změní po použití různých smajlíků. Ve třetí části žáci předvedli scénky, podle kterých měli ostatní spolužáci poznat, o jaký komunikační šum se jedná. Ať už se jednalo o agresi, skákání do řeči či nevyžádané rady, žáci se do rolí herců opravdu vžili a scénky byly moc povedené. V posledním, čtvrtém bloku se žáci bavili o zpětných vazbách, opět zábavnou formou.