Prevence pro osmé a deváté třídy

Aktivity primární prevence patří mezi důležité prvky, které v líbeznické škole zařazujeme v různých podobách pro všechny ročníky. V uplynulých dnes se žáci sedmých a osmých ročníků zúčastnili besed s Policií ČR a Obecní policiím Líbeznice. Osmáci absolvovali besedu k trestně právní odpovědnosti mladistvých. Vzhledem k tomu, že se postupně budou stávat hrdými majiteli občanských průkazů, je to téma velmi aktuální. Uvědomili si, jaká práva a povinnosti má držitel občanského průkazu, byť je neplnoletý. Sedmáci besedovali na téma kyberšikany. Toto téma je stále velmi aktuální. Z reakcí dětí vyplynulo, že se mnozí s kyberšikanou setkali a již věděli, jak zareagovat. V podobně zaměřených besedách budeme pokračovat i v dalších letech, poučení není nikdy dost. Děkujeme PČR i Obecní policii Líbeznice za skvěle připravené přednášky i jejich čas.