Pestrý program v ZUŠce

S blížícím se závěrem prvního pololetí se v základní umělecké škole odehrálo doslova mnohé. Každá třída hudebního oboru uspořádala vlastní večer, na kterém děti svým rodičům, prarodičům i kamarádům předvedly, co se v ZUŠ učí. Během prosince a ledna se kromě tradičního Líbeznění a Mikulášského koncertu uskutečnily tři koncerty dechových tříd, pět klavírních koncertů, při nichž vystoupili i akordeonisté, koncert bicích nástrojů, večírky kytarového a smyčcového oddělení i pěvecký večer. Při koncertě žáků Ivy Štrynclové přednesl klavírista Jakub Řápek svůj absolventský program a slavnostně tak vyvrcholilo jeho studium druhého stupně. Jakubovi přejeme úspěšné složení maturitní zkoušky a vše dobré do dalšího studia. Další zajímavostí je historicky první vystoupení žáka - varhaníka, kterým je Maxime Lecot. Svoji premiéru měl v rámci koncertu žáků Veroniky Dvořáčkové Žofákové, u níž se na tento královský nástroj učí.

Moc nás těší, že koncerty na půdě základní umělecké školy jsou vždy zároveň milým setkáním s fanoušky uměleckého světa a děti zde nacházejí podporu a inspiraci na svoji další cestu.

 

Fotogalerie