Olympiády v německém a francouzském jazyce

V lednu a v únoru se v naší škole konaly olympiády z druhého cizího jazyka. V těchto jazykových soutěžích žáci prokazují své jazykové dovednosti v porozumění textu, slovní zásobě, gramatice a porozumění autentické nahrávky.

Do druhého ročníku německé olympiády se přihlásilo celkem 25 žáků a žákyň z 9.tříd.

V písemné a následující ústní části nejvíce zabodovali tři chlapci z 9.A a to v tomto pořadí: 1. místo Aramajis Martirosjan, 2.místo Andrey Zinovyev a 3.místo Matěj Slípka.

V navazujícím okresním kole se 12.února Andrey Zinovyev umístil na krásném 4.místě! Gratulujeme ke skvělé reprezentaci školy!

Francouzština se u nás učí třetím rokem, letos tedy konečně dozrál čas i k organizaci olympiády francouzské. Z celkem 11 přihlášených se na stupních vítězů tentokrát ocitly tři dívky. První místo patří Žofii Strnadové z 9.D, 2.místo Kláře Čechovské z 9.E a 3.místo Nikole Pavlouskové z 9.C. Francouzština okresní kolo nemá, tak držme holkám palce rovnou do kola krajského, které bude koncem března.

Všem zúčastněným žákům a žákyním děkujeme za zájem, finalistům velmi gratulujeme a těšíme se na další napínavé ročníky školních kol jazykových olympiád!