Erasmus výjezd do Bratislavy

Tento týden vyrazila na další Erasmus+ expedici skupinka 16 dětí z naší školy - tentokrát k sousedům, do Bratislavy. Holky a kluci ze 7. a 8. tříd tráví týden v partnerské škole. Čeká je rozmanitý program, kde si budou moci vyzkoušet různé hodiny, aktivity, a poznat své vrstevníky. Komunikačním jazykem je tentokrát slovenština - pro mnohé již trošku cizí jazyk. Také paní učitelky mají možnost navštívit hodiny a sdílet inspiraci a zkušenosti se slovenskými kolegy. Zatím děti stihly navštívit školní parlament a seznámily se s různými projekty školy, včetně charitativních. Pak se už po hlavě vrhly do "ostrého" provozu. Sedmáci navštívili hodinu geografie a výtvarky, osmáci zvládli matematiku a výtvarku. Společně pak hodiny přírodopisu a vyzkoušeli si i výuku venku. Nutno dodat, že slovenští kolegové a kamarádi pro ně mají skvěle připravený program.

Ani odpoledne výletníci nezahálejí a po výuce poznávají krásy Bratislavy a jejího historického centra. Jsme moc rádi, že našim dětem můžeme takovéto obohacující pobyty nabídnout.

Fotogalerie