Novinky

22.11.2022

Stále hledáme asistetky pedagoga, aktuálně 3 kolegyně. 

16.11.2022

Pěvecké sbory líbeznické ZUŠ se pod vedením paní sbormistryně Veroniky Dvořáčkové Žofákové a pana dirigenta Petera Smékala podílely na záznamu Truvérské mše Petra Ebena. Po loňském nastudování a provedení v rámci Svatomartinských oslav v Líbeznicích se podařilo zrealizovat natáčení této oblíbené skladby v instrumentaci pro sbor a orchestr. Děkujeme všem účastníkům za dobrou práci a těšíme se na nahrávku.

11.11.2022

V rámci celoročního projektu “Rok se zvířaty” se družina líbeznické školy stala adoptivním rodičem zvířátek ze Zoologické zahrady v Praze. Akce byla dobrovolná, proto nás velice potěšilo, že se zapojila nejen většina dětí, ale i paní vychovatelek. Vybrané finanční příspěvky byly vyšší, než jsme předpokládali, proto jsme mohli adoptovat hned čtyři zvířátka. Náklady na péči a krmení jsme tak poskytli Lemurovi kata, Surikatě, Tučňákovi Humboldtovému a Krasce jávské. Děti se z průběžných prezentací a vyprávění dozvídají mnoho zajímavosti o životě těchto zvířat i o způsobu chovu v pražské ZOO v jednotlivých ročních obdobích. Všichni se už těšíme na jaro, až naše adoptovaná zvířátka navštívíme a uvidíme naživo. Všem dárcům moc děkujeme.

8.11.2022

Na přátelskou návštěvu líbeznické školy dnes zavítal školský ombudsman pan Ladislav Hrzal. Během dvou besed se žáky devátých, osmých a sedmých tříd seznámil děti s prací školského ombudsmana, nejzajímavějšími kauzami, které řešil nebo způsoby jejich řešení. Došlo i na odpovědi na mnohé dotazy žáků. Ladislav Hrzal ještě již 30 let organizuje soutěž o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos, informoval tedy děti i o možnosti přihlásit někoho z líbeznických učitelů do této ankety. Děkujeme za milou a zajímavou návštěvu.

7.11.2022

Naplno se na škole rozjely i zájmové kroužky, kromě sportovních nabízíme například i nově šachový kroužek a oblíbené kroužky jsou keramika a šikovné ruce. V novém školním roce začaly ve dvou kurzech keramiky pracovat nadšené děti, které se vždy s chutí pouštějí do tvorby. A tak pod jejích šikovnými ručkami vznikají krásné výrobky. V rámci podzimu si nejmladší děti naší školy vytvořily jablíčka, dýně, houby a misky v pestrých tvarech listů. Kroužek Šikovné ruce pokračuje i v tomto školním roce. Nejdříve děti vyráběly závěs z korálků, pak roztomilé "skvišíky" z balónků a mouky a posledním výrobkem jsou krásně barevné lapače snů z připravených výřezů. "Šikulky" si práci v kroužku užívají a tak o nich určitě ještě uslyšíme.

7.11.2022

Tento týden začíná v Základní umělecké škole výuka hudebního oboru v rámci nově otevírané Akademie pro seniory, kterou provozuje ve spolupráci s obcí Líbeznice. Zatím máme dva zájemce o hru na kytaru, kterým se bude věnovat v dopoledních hodinách pan učitel Petr Šťastný.

26.10.2022

Hledáme kolegyně nebo kolegy, kteří nám ve škole pomohou s úklidem. Nabízíme práci na plný nebo částečný úvazek při úklidu školy a školní jídelny. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 778 760 863 nebo e-mailu info@zslibeznice.cz.

15.10.2022

Vysílání pořadu Už tam budem? s týmem žáků líbeznické školy ve složení Saša Caraja, Jakub Strnad, Jakub Chytil z 9.B a Lukáš Václavík a Nela Davidová z 9.C, které mělo být podle původního plánu vysíláno 21.10. se posunulo dopředu a pořad byl odvysílám včera. Jak se našim reprezentantům vedlo, se můžete podívat ze záznamu zde: https://decko.ceskatelevize.cz/uz-tam-budem nebo přímo v televizi při opakování pořadu tuto neděli 16.10. ve 12:50 na ČT D. Výsledek prozrazovat nebudeme, ale máme z něho velkou radost a gratulujeme celému týmu.

15.10.2022

Žákyně pěvecké třídy Nadi Novotné Tereza Štrbáková a Berta Šandová se zúčastnily Písňové soutěže Bohuslava Martinů, kde v silné konkurenci zpěváků z celé republiky získaly 2. cenu a Čestné uznání. Obě soutěžící klavírním doprovodem podpořila paní učitelka Anna Gaálová. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

11.10.2022

Šesťáci se včera vydali do mikrosvěta, kde si ověřili to, co se naučili o buňce. Naše škola disponuje skvělým vybavením pro mikroskopování a tak všichni mohli pracovat pohodlně ve dvojicích. Přidáváme i fotky, které žáci pořídili přímo z mikroskopů.

Stránky