Novinky

7.5.2024

Základní škola a Základní umělecká škoa Líbeznice vyzývá k podání nabídek na dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu na Dodávku sestav kovových šatních skříněk do ZŠ a ZUŠ Líbeznice, hlavní budova. Zadávací dokumentace a přílohy jsou v příloze této zprávy. Obrázek u této zprávy je ilustrativní. 

6.5.2024

1. Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kteří byli pro školní rok 2024/2025 přijati k základnímu vzdělávání na Základní školu a Základní uměleckou školu Líbeznice. Seznam je v příloze této zprávy. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o přijetí za oznámené. Písemné rozhodnutí se již zákonnému zástupci nezasílá. V případě, že dítě k základnímu vzdělávání nenastoupí, je potřeba tuto skutečnost sdělit líbeznické škole co nejdříve.

2.  Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kterým byl udělen odklad povinné školní docházky. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o odkladu za oznámené.

30.4.2024

Na začátku školního roku jsme se rozhodli, že by bylo dobré mít vlastní školní vlajku. Byla vyhlášena výtvarná soutěž pro všechny žáky o nejlepší návrh, ten byl vybrán a oceněn. Vítězný návrh jsme zaslali do vexilologické společnosti (zabývá se vědou o vlajkách), aby ho schválila, a zjistili jsme, že návrh porušuje mnoho vexilologických pravidel. Teprve druhý návrh (autora Ivana Yurashe z 9.D) po určitých úpravách prošel. Zde tedy můžete vidět oficiální vlajku naší školy, která poprvé zavlaje před hlavní budovou poslední den letošního školního roku.Její podoba vychází z podoby vlajky obce Líbeznice - čtyři pole v šachovnicově uspořádaných barvách bílé a světle modré, uprostřed žlutý

26.4.2024

Minulý týden uspořádala líbeznická škola v kavárně Žlutá karta vernisáž výstavy výtvarných prací žáků základních škol z okolí (ZŠ Hovorčovice, Odolena Voda, Panenské Břežany, Klecany, ZŠ Spektrum). Na vernisáži proběhl krátký kulturní program a obdrželi zde diplomy a ceny vítězové výtvarné soutěže Člověk bytost obdivuhodná.

26.4.2024

Ve středu před hlavní vchod líbeznické školy dorazil Fab Lab kamion. Technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit, a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů. Naši žáci si tak mohli vyzkoušet například práci s laserovou řezačkou, 3D tiskárnou nebo pronikli do tajů elektromobility. Více informací o kamionu zde: www.fablabbrno.cz Děkujeme MAP Brandýsko za zajištění.

5.4.2024

I tento rok se líbeznická škola zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Děti ze 40 tříd celé dopoledne uklízely nejen Líbeznice, ale i okolní obce Bašť, Měšice, Novou Ves i Kojetice. Opět se ukázalo, že více nepořádku je na okrajích obcí, kde děti našly například pneumatiky, záchodovou mísu, části aut, koloběžku i další objemný odpad. Děkujeme všem za účast a obci Líbeznice za svoz nasbíraného odpadu. Další fotografie v galerii. 

2.4.2024

Blíží se talentové zkoušky, a proto nastal vhodný čas prezentovat dětem z mateřské školy a žákům prvního stupně základní školy méně známé hudební nástroje. Pedagogové ZUŠ zorganizovali celkem osm koncertů, na kterých společně se svými žáky předvedli řadu dechových nástrojů, akordeon, klavír i bicí nástroje. První dopoledne se odehrálo pro předškoláky přímo v mateřské škole, žáci základní školy pak přijali pozvání do uměleckého sálu, kde se postupně vystřídalo 17 tříd prvního stupně. Děkujeme všem posluchačům za pozornost a zvídavé dotazy, žákům ZUŠ a učitelům za pěkně připravený program s milým komentářem.

20.3.2024

Jsme nadšení sdílet s vámi, že poprvé na naší škole proběhla recitace a dramatizace v anglickém jazyce pro žáky 3.-5. tříd a byla to naprosto úžasná událost! Se zhruba 70 účastníky byla soutěž plná talentu a kreativity, a všichni si zaslouží velkou pochvalu za jejich úsilí a skvělé výkony. V kategorii recitace jednotlivců zazářila Maria Botsman z 5.A, která si odnesla zasloužené první místo! V kategorii recitace ve skupinách se na první příčku dostala skvělá desetičlenná skupinka z 5.F, a v kategorii dramatizace triumfovali talentovaní žáci ze třídy 3.C. Srdečně gratulujeme všem vítězům i všem účastníkům za jejich úžasné výkony!

Stránky