Vážení rodiče,

naše škola se zapojila do celostátního programu Zdravá strava do škol. Blíže se s projektem můžete seznámit na webových stránkách www.zdravastravadoskol.cz a facebookovém profilu https://www.facebook.com/zdravastravadoskol.

Projekt se zaměřuje na stravování dětí ve školách – v bufetech, kantýnách a školních jídelnách. Odborní poradci na výživu dětí působící přímo ve školách poskytují trvalou osvětu o zdravé výživě a správných stravovacích návycích formou přednášek a konzultací, podílí se na projektových dnech spolu s učiteli a poskytují školní výživovou poradnu pro děti i jejich rodiče.

Cílem projektu není revoluce, ale ukázat, že to jde jinak.

Protože dítě není malý dospělý, jsou přednášky zaměřené na specifika výživy dětí příslušného věku, dozvíte se jak stravou pomoci k lepšímu soustředění po dobu vyučování, jaké potraviny nemají chybět v jídelníčku malých školáků a k čemu může vést jejich nedostatek či dopad nevhodné stravy.

Rodiče školáků můžete se zapojit do spolku Zdravá strava do škol, z. s. a spolupodílet se na dění kolem stravovaní na základních školách, členům jsou nabízeny mnohé výhody. Zájemci o členství ve spolku se mohou obrátit na předsedu výboru Zdravá strava do škol, z. s. paní Petru Scholzovou (p.scholzova@zdravastravadoskol.cz), která nyní zároveň bude působit jako výživový poradce na naší škole.

Těšíme se na spolupráci, která bude velkým přínosem pro děti i rodiče.

Mgr. Ivana Pekárková

Vážení rodiče, milí žáci,

vítáme Vás na stránkách školní jídelny, která je součástí Základní školy a Základní umělecké školy Líbeznice.

Kapacita školní jídelny je 650 obědů, zajišťujeme obědy i pro děti z MŠ Líbeznice.

Školní jídelna prošla řadou změn. Jednou z nich je modernizace technologií přípravy obědů. Obědy připravujeme v konvektomatu.

Vaříme pouze jedno druhové jídlo, více jídel nám neumožní kapacita školní kuchyně, a proto na tvorbě jídelníčku se podílejí sami žáci (výběr z pěti pokrmů, žáci mají možnost zvolit si oběd. Ten, který vyhraje, je zařazen do jídelního lístku).

Oběd zahrnuje polévku, hlavní jídlo, nápoj, případně další doplněk – ovoce, zeleninový salát, moučník, mléčný výrobek.

Při vydávání oběda se snaží kuchařky vyjít vstříc požadavkům strávníka. Dle vlastního uvážení lze požádat o snížení nebo zvýšení množství jídla.

Není možné vyhovět chuti každého strávníka, školní jídelna musí dodržovat platné normy jídel a spotřební koš dle vyhlášky č.107/2005 Sb. o školním stravování.

Vyhláška o školním stravování č.107/2005 Sb. ukládá:

„Jídla podávaná v rámci školního stravování konzumují strávníci pouze v provozovnách školního stravování.

Naše jídelna prosazuje zásady zdravé výživy, velmi pečlivě hlídáme spotřební koš, který stanoví procento podílu zeleniny, ovoce, luštěnin, mléčných výrobků, a tyto zaručují zdravou výživu Vašich dětí.

Školení kuchařek a vedoucí školní jídelny probíhají v trendech moderního vaření a hygieny.

Pokud budete mít jakékoli připomínky nebo výhrady, neváhejte se s nimi obrátit přímo na vedoucí školní jídelny.  na tel. č.: 283 981 040 anebo emailem: krumpolcova@zslibeznice.cz

Věřte, že jen včasným řešením problémů se dá předejít dalším nepříjemnostem. A za tím vším bychom měli vidět zdravé a spokojené dítě.