Základní škola

Základní škola a Základní umělecká škola Líbeznice je příspěvkovou organizací od ledna 1993. Škola je plně organizovaná a jejím zřizovatelem je obec Líbeznice. Škola sdružuje základní školu, školní družinu, školní jídelnu a základní uměleckou školu. Areál školy tvoří komplex budov, umístěných na kraji obce v klidné zóně. Součástí objektu je velký pozemek.

1. Hlavní budova
2. Rondel
3. Neorondel

hlavní budově jsou umístěny třídy 4. ročníku  a třídy 2. stupně, dvě třídy skupinové integrace a třídy základní umělecké školy. Žáci uvedených tříd používají ke vstupu do školy hlavní vchod. 

Rondelu jsou umístěny třídy: IV. A, V.A, V.B, V.C, V.D, V.E, V.F a přípravná třída a jedno oddělení školní družiny.

V Neorondelu jsou umístěny třídy 1. až 3. ročníku a 20 oddělení školní družiny.

Název školyZákladní škola a Základní umělecká škola Líbeznice, příspěvková organizace
Sídlo školyMěšická 322, 25065 Líbeznice
Ředitel školyPhDr. František Grunt
Zástupkyně řediteleIng. Pavla Zarembová, Ph.D.
Zástupkyně řediteleMgr. Iva Omachtová
Zástupce řediteleMgr. Martin Skalický
Zástupkyně ředitele pro ZUŠMgr. Iva Štrynclová
ICT KoordinátorJan Dadík
Zřizovatel školyObec Líbeznice, Mělnická 43, 25065 Líbeznice
Typ školyPříspěvková organizace, plně organizovaná škola s 1. a 2. stupněm
00875911

 

Novinky

7.5.2024

Základní škola a Základní umělecká škoa Líbeznice vyzývá k podání nabídek na dodavatele veřejné zakázky malého rozsahu na Dodávku sestav kovových šatních skříněk do ZŠ a ZUŠ Líbeznice, hlavní budova. Zadávací dokumentace a přílohy jsou v příloze této zprávy. Obrázek u této zprávy je ilustrativní. 

6.5.2024

1. Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kteří byli pro školní rok 2024/2025 přijati k základnímu vzdělávání na Základní školu a Základní uměleckou školu Líbeznice. Seznam je v příloze této zprávy. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o přijetí za oznámené. Písemné rozhodnutí se již zákonnému zástupci nezasílá. V případě, že dítě k základnímu vzdělávání nenastoupí, je potřeba tuto skutečnost sdělit líbeznické škole co nejdříve.

2.  Zveřejňujeme registrační čísla žáků, kterým byl udělen odklad povinné školní docházky. Zveřejněním seznamu se považuje rozhodnutí o odkladu za oznámené.

30.4.2024

Na začátku školního roku jsme se rozhodli, že by bylo dobré mít vlastní školní vlajku. Byla vyhlášena výtvarná soutěž pro všechny žáky o nejlepší návrh, ten byl vybrán a oceněn. Vítězný návrh jsme zaslali do vexilologické společnosti (zabývá se vědou o vlajkách), aby ho schválila, a zjistili jsme, že návrh porušuje mnoho vexilologických pravidel. Teprve druhý návrh (autora Ivana Yurashe z 9.D) po určitých úpravách prošel. Zde tedy můžete vidět oficiální vlajku naší školy, která poprvé zavlaje před hlavní budovou poslední den letošního školního roku.Její podoba vychází z podoby vlajky obce Líbeznice - čtyři pole v šachovnicově uspořádaných barvách bílé a světle modré, uprostřed žlutý

26.4.2024

Minulý týden uspořádala líbeznická škola v kavárně Žlutá karta vernisáž výstavy výtvarných prací žáků základních škol z okolí (ZŠ Hovorčovice, Odolena Voda, Panenské Břežany, Klecany, ZŠ Spektrum). Na vernisáži proběhl krátký kulturní program a obdrželi zde diplomy a ceny vítězové výtvarné soutěže Člověk bytost obdivuhodná.

26.4.2024

Ve středu před hlavní vchod líbeznické školy dorazil Fab Lab kamion. Technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit, a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů. Naši žáci si tak mohli vyzkoušet například práci s laserovou řezačkou, 3D tiskárnou nebo pronikli do tajů elektromobility. Více informací o kamionu zde: www.fablabbrno.cz Děkujeme MAP Brandýsko za zajištění.

5.4.2024

I tento rok se líbeznická škola zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Děti ze 40 tříd celé dopoledne uklízely nejen Líbeznice, ale i okolní obce Bašť, Měšice, Novou Ves i Kojetice. Opět se ukázalo, že více nepořádku je na okrajích obcí, kde děti našly například pneumatiky, záchodovou mísu, části aut, koloběžku i další objemný odpad. Děkujeme všem za účast a obci Líbeznice za svoz nasbíraného odpadu. Další fotografie v galerii. 

2.4.2024

Blíží se talentové zkoušky, a proto nastal vhodný čas prezentovat dětem z mateřské školy a žákům prvního stupně základní školy méně známé hudební nástroje. Pedagogové ZUŠ zorganizovali celkem osm koncertů, na kterých společně se svými žáky předvedli řadu dechových nástrojů, akordeon, klavír i bicí nástroje. První dopoledne se odehrálo pro předškoláky přímo v mateřské škole, žáci základní školy pak přijali pozvání do uměleckého sálu, kde se postupně vystřídalo 17 tříd prvního stupně. Děkujeme všem posluchačům za pozornost a zvídavé dotazy, žákům ZUŠ a učitelům za pěkně připravený program s milým komentářem.

20.3.2024

Jsme nadšení sdílet s vámi, že poprvé na naší škole proběhla recitace a dramatizace v anglickém jazyce pro žáky 3.-5. tříd a byla to naprosto úžasná událost! Se zhruba 70 účastníky byla soutěž plná talentu a kreativity, a všichni si zaslouží velkou pochvalu za jejich úsilí a skvělé výkony. V kategorii recitace jednotlivců zazářila Maria Botsman z 5.A, která si odnesla zasloužené první místo! V kategorii recitace ve skupinách se na první příčku dostala skvělá desetičlenná skupinka z 5.F, a v kategorii dramatizace triumfovali talentovaní žáci ze třídy 3.C. Srdečně gratulujeme všem vítězům i všem účastníkům za jejich úžasné výkony!

18.3.2024

Líbezničtí recitátoři se již tradičně zúčastnili okresního kola recitační soutěže Poetické setkání a opět nezklamali. Ve svých kategoriích získaly ocenění Gabriela Irišková ze 6.A, Berta Šandová ze 6.F a Linda Jakubčíková z 9.A.
Anthony Oudes ze 7.B získal dokonce ocenění s postupem do krajského kola. Blahopřejeme!

Stránky