Školní kolo olympidády v anglickém jazyce

Včera se v naší škole uskutečnila olympiáda z anglického jazyka. Do prvního kola bylo vybráno téměř 60 žáků. První kolo všechny prověřilo ze schopnosti porozumět mluvenému slovu, uplatnit čtenářskou gramotnost i znalost gramatických jevů. Příjemně nás překvapil velký zájem o účast na olympiádě, zejména v kategorii mladších žáků. Do druhého kola postoupilo 22 žáků.

Ve druhém kole se každé skupině věnovaly tři vyučující, přičemž žáci museli během krátkého časového úseku splnit několik úkolů – představení se, monolog na vybrané téma, dále spontánní reagování na dotazy zkoušejících a v neposlední řadě popis obrázku. Potěšila nás vysoká úroveň vyjadřovacích schopností. Nebojíme se říci, že všichni zúčastnění by s přehledem již teď uspěli u maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Všem děkujeme za účast a gratulujeme těm, co se dostali na stupně vítězů. Jsme rádi, že nás tito šikovní žáci budou moci reprezentovat v krajském kole olympiády.

V kategorii 7. tříd se umístili: 1. místo Kateřina Karlová, 2. místo Vít Kroupa, 2. místo Adam Candan

V kategorii 8. a 9. tříd se umístili: 1. místo Lukáš Václavík, 2. místo Jakub Kmeč, 3. místo Jakub Sedlák

Hvězdná porota se skládala z našich vyučujících: P. Zarembové, M. Šárové, K. Uherové, A. Sedláčkové, A. Steinerové a M. Potočkové.

Za organizaci děkujeme paní učitelce K. Vargelen.

Fotogalerie