V AUTĚ JE NUDA, BUS NENÍ PRUDA! JSEM COOL, CHODÍM DO ŠKOLY PO SVÝCH! (AKTUALIZOVÁNO)

Pod záštitou obce Líbeznice jsme dnes v naší škole odstartovali kampaň s názvem „V autě je nuda, bus není pruda! Jsem cool, chodím do školy po svých!“. Je zaměřena na celkové snížení aut, která se pohybují zejména v ranních hodinách v okolí obou líbeznických škol a na zařazení zdravějšího způsobu života. Během této akce, která je rozčleněna do tří týdenních částí, chceme, aby nejen žáci, ale i jejich rodiče byli seznámeni s tím, že není zapotřebí jezdit do školy vždy autem. Že i ranní procházka nebo projížďka na kole nebo koloběžce může být fajn a zdraví prospěšná. Po celou dobu kampaně budou žáci plnit nejrůznější aktivity a interaktivní úkoly. Ve spolupráci s třídními učiteli budou žáci, kteří využívají jiný způsob dopravy do školy než autem, odměněni vtipnou designovou plackou, kterou mohou nosit na oblečení nebo školní tašce. Jsme přesvědčeni, že kampaň zaujme a přispěje ke zlepšení dopravní a bezpečnostní situace v okolí líbeznických škol.

Aktualizováno 26.2.2020:

Během dnešního dne proběhlo slavnostní dekorování všech žáků, kteří se měli možnost do kampaně zapojit. Odměnou jim byla designová placka s informací, jakým způsobem se dostávají do školy. Těší nás ohromný zájem, který akce u žáků vyvolala a věříme, že s příchodem jara jich bude ještě více, kteří se do školy budou dopravovat „busem“, „po svých“ nebo „na kole“.

Kampaň pokračuje ..., den druhý

Kampaň pokračuje ..., den třetí