Šťastné stáří očima dětí

Krásné odpoledne prožily dne 7. října v historických prostorách Emauzského kláštera žákyně devátého a osmého ročníku líbeznické školy a babičky z Domova pro seniory Hortenzie. Převzaly zde totiž cenu za první místo v celostátní soutěži Šťastné stáří očima dětí za svůj společný projekt Panenky.

Babičky ušily na šicích strojích těla panenek, dívky jim vytvořily hlavičky a ošatily je a nakonec hotové panenky odnesly pro radost dětem na popáleninové oddělení Vinohradské nemocnice.

Ceny (šek na 5000Kč, volné vstupenky na společnou návštěvu skleníku Fata Morgana a mnoho sladkostí) vítězkám předala paní náměstkyně ministryně MPSV Mgr. Zuzana Jentschke a akademický malíř Kristian Kodet.

Všichni si akci pěkně užili také díky tomu, že program moderoval pohotový a vtipný Vladimír Hron.

zs libeznice