Gump – protože to nevzdám

V pondělí 24.2. se žáci 4. - 5. tříd naší školy seznámili s autorem knihy Gump - Pes, který naučil lidi žít. Filip Rožek se věnuje záchraně týraných a opuštěných psů již řadu let, žáci tak dostali jedinečnou možnost realisticky nahlédnout do psího světa. Příběh o lásce a zvířecí moudrosti, ale i strastech života čtyřnohého tuláka děti pobavil i dojal.

Hlavním tématem besedy nebyla jen samotná kniha, ale také seznámení s nadačním fondem Se psem mě baví svět, který zachraňuje týraná a opuštěná zvířata. Beseda byla zakončena diskuzí a malou autogramiádou.

Žáci se rozhodli přispět dobrovolnou částkou 5286,- Kč na konto spolku Dočasky De De, který poskytuje pomoc týraným psům, připravuje je na nový začátek a hledá pro ně nové a lepší domovy.

Fotografie naleznete ZDE.

Autor: Aneta Svobodová