Děti zvířatům

Líbeznice uspořádala v měsíci říjnu soutěž ve sběru kaštanů. Soutěž byla určena pro žáky 4. a 5. ročníků. Dříve bylo běžné, že školy spolupracovaly s mysliveckými spolky v okolí. Ačkoliv sběr kaštanů není již tak populární, kaštonománie měla velký úspěch. Je to nejkvalitnější příkrm, který může lesní zvěř pro svou kondici získat, říká Jiří Smetana, člen mysliveckého spolku ve Vinařicích. Těžké tašky a bedýnky s kaštany přinášeli obětaví žáci, ale i rodiče. Celkem se vybralo neuvěřitelných 1482 kilogramů. Vítězem se stala třída 5.D, která nasbírala 10 pytlů kaštanů. Pro všechny děti byly připraveny atraktivní ceny. Pytle kaštanů putují do mysliveckých spolků na Berounsku. Cílem bylo, aby se děti vydaly spolu s rodiči a kamarády do přírody, parků a alespoň na chvíli odvrátily zrak od mobilních telefonů.

Autorka článku: Aneta Svobodová